Photos Αθλητισμός

Αστέρια Νέοι: Νίκη στο ντέρμπι με τον Διαγόρα (φώτο)

Γράφτηκε από Westcity Team

Νίκη με σκορ 65-56 πέτυχαν τα Αστέρια Αχαΐας , επί της ομάδος του Διαγόρα Βραχνεΐκων, στο νέο κλειστό της Κάτω Αχαΐας.

Τα Αστέρια έδειξαν “χαρακτήρα” στη δυναμική ομάδα του Διαγόρα και κατάφεραν από την αρχή να έχουν ένα καλό ρυθμό στο παιχνίδι και να προηγούνται σταθερά σ όλη τη διάρκεια. Μόνο αμαχητί δεν έπεσε η ο φιλοξενούμενη ομάδα που ειδικά στο 3ο δεκάλεπτο έπαιξε εντυπωσιακή άμυνα , αφήνοντας τα Αστέρια μισό 10λεπτο χωρίς καλάθι. Αυτό δεν ήταν αρκετό , με τα Αστέρια να βρίσκουν λύσεις και να πετυχαίνουν 2 συνεχόμενα καλάθια από την γραμμή τον 6,75 , ενώ στη συνέχεια πέτυχαν 2 καλάθια και φάουλ, σημειώνοντας έμμεσα τρίποντα.

Η Αχαγιώτικη ομάδα σκαρφάλωσε στην δεύτερη θέση της βαθμολογίας, πετυχαίνοντας την 7η σερί νίκη τους.