Νίκη για την Αχαϊκή με 3-2 επί του Εθνικού

Γράφτηκε από Westcity Team

Η Αχαϊκή κατάφερε να κερδίσει τον Εθνικό Σαγεϊκων με 3-2 στην έδρα της πιο εύκολα απ΄ ότι δείχνει το τελικό σκορ, αν και βρέθηκε από νωρίς να κυνηγάει τους φιλοξενούμενους.

Ως έναν βαθμό ο τίτλος του ντέρμπι διατηρήθηκε αν και οι δυο ομάδες έχουν βίους αντίθετους.

Το καλό είναι πως τα «καναρίνια» ήραν το τρίποντο που τους διατηρεί στην κορυφή ωστόσο δεν άλλαξε κάτι διότι επικράτησαν και οι Διαγόρας – Ατρόμητος.

Αναλυτικά η Αχαϊκή βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 7’ με τον Αυγερινό ενώ τα καναρίνια ισοφάρισαν 20 λεπτά αργότερα με εύστοχο πέναλτι του Δενδρινού.

Στην επανάληψη ο Αποσκίτης έχοντας γκολ… από τα’ αποδυτήρια και στο 48’ έδωσε το προβάδισμα στους γηπεδούχους.

Ο Καρράς διασφάλισε το νικηφόρο αποτέλεσμα με γκολ στο 60’ ενώ προς το τέλος ο Εθνικός μείωσε σε 3-2 πάλι με τον Αυγερινό.

Αχαϊκή – Εθνικός Σαγεΐκων  3-2 (27’ πεν. Δενδρινός, 48’ Αποσκίτης, 60’ Καρράς / 7’ 84’ Αυγερινός)