Αθλητισμός

Απο το κακό στο χειρότερο η Παναχαϊκή!

Γράφτηκε από Westcity Team

Η Παναχαϊκή ταξίδεψε στην Κρήτη με πολλά προβλήματα όπως είναι γνωστό και με μόλις 14 παίκτες… ορισμένοι εκ των οποίων είχαν… καιρό να μπουν στην αποστολή!
Παρ’ όλα αυτά πάλεψε στο α’ ημίχρονο προσπάθησε και μάλιστα προηγήθηκε με τον Κάργα… Έχει ωστόσο παράπονα και από την διαιτησία που ακύρωσε γκολ του Τζίλα.
Στο β’ μέρος η Παναχαϊκή αιφνιδιάστηκε με την γρήγορη ισοφάριση του Εργοτέλη και από εκεί και πέρα οι γηπεδούχοι όντας σε καλύτεροι μοίρα σε ότι έχει να κάνει και με τις επιλογές στον πάγκο πήρε τη νίκη με ανατροπή με 3-1.
Πλέον, στην Παναχαϊκή δυσκολεύουν ακόμα πιο πολύ τα πράγματα και αναμένεται να δούμε πως θα παρουσιαστεί στο επόμενο ματς.
Ενδεχόμενα για την Πέμπτη το ματς Κυπέλλου με τον Λεβαδειακό στην Πάτρα να μην γίνει λόγω της απεργίας που έχει προαναγγείλει ο ΠΣΑΠ και ακολούθως την ερχόμενη Δευτέρα για το πρωτάθλημα φιλοξενεί τον Απόλλωνα Σμ. Στο Παμπελοποννησιακό Στάδιο, όπου σε μια… άλλη εποχή θα φάνταζε ντέρμπι.
Δείτε πως εξελίχθηκε το ματς της 12ης ημέρας με τον Εργοτέλη:
ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ – ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ 3-1
90+1′ Κόκκινη κάρτα στον Κάργα. Ο αρχηγός της Παναχαϊκής βλέπει δεύτερη κίτρινη και αποβάλλεται!
90′ Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις
85′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΡΓΟΤΕΛΗ! Ο Ρέντζας με συρτό σουτ κάνει το 3-1 και «τελειώνει» την υπόθεση νίκη για τους Κρητικούς
80′ Μετα το γκολ του Εργοτέλη, ο ρυθμός έχει πέσει αισθητά
72′ Σουτ του Μπουρσέλη, άουτ η μπάλα
70΄Κίτρινη κάρτα στον Σιατραβάνη
65′ Κίτρινη κάρτα στον Καλέ
63′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΡΓΟΤΕΛΗ! Ο Γρομητσάρης λίγο μετά την είσοδο του στο γήπεδο βρίσκει δίχτυα και δίνει το προβάδισμα στους γηπεδούχους
60΄ Ο Στρέζος λέει «όχι» στον Αυγενικού, παραμένει το 1-1!
58′ Πέναλτι για τον Εργοτέλη, σε ανατροπή του Καλέ από τον Ασίγκμπα που έχασε τη μπάλα, ανέτρεψε τον αντίπαλο του και είδε και κίτρινη κάρτα
56′ Αναγκαστική αλλαγή και για την Παναχαϊκή. Ο Ρουμπάτος δεν μπορεί να συνεχίσει, ο Λαμπρόπουλος στον αγωνιστικό χώρο
56′ Αναγκαστική αλλαγή για τον Εργοτέλη, ο Γιαλούσης δεν μπορεί να συνεχίσει, στη θέση του ο Γρομητσάρης
50′ Αλλαγή για την Παναχαϊκή, ο Καρβουνιάρης αντί του Χαρτσιά
47′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΡΓΟΤΕΛΗ! Ο Μάνος παίρνει… ριμπάουντ μετά από σουτ του Παμλίδη και απόκρουση του Στρέζου και ισοφαρίζει για τους «κιτρινόμαυρους»
46′ Διπλή αλλαγή για τον Εργοτέλη, Φουκαράκης, Ίνιατς εκτός, Ντος Σάντος καιΠαμλίδης εντός
46′ Αλλαγή για την Παναχαϊκή, ο Ρουμπάτος αντί του Μητρόπουλου
46′ Σέντρα στο δεύτερο 45λεπτο
45′ Τέλος του πρώτου ημιχρόνου
44΄Κίτρινη κάρτα σε Μπουρσέλη και Κάργα
42′ Γύρισμα του Αυγενικού, σουτ του Ρέντζα άουτ η μπάλα
38′ Κίτρινη κάρτα στον Ζαϊρι
39’: ΑΚΥΡΩΘΕΝ ΓΚΟΛ: Ο Τζίλας βρίσκει δίχτια αλλά το γκολ ακυρώνεται ως οφ σαιντ
32′ Δοκάρι για τον Εργοτέλη, σε κεφαλιά του Ίνιατς! Κοντά στην ισοφάριση ο Εργοτέλης
26′ ΓKOΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ! Φάουλ του Σατριαβάνη κεφαλιά του Κάργα η μπάλα στα δίχτυα!
21′ Εκτέλεση φάουλ του Κούτρη, δεν ανησυχεί τον Στρέζο
16′ Κίτρινη κάρτα στον Σαμπατάκο
Εργοτέλης (Λαμπράκης): Aθανασίου, Ρέντζας, Άλλα, Γιαλούσης, Κούτρης, Αυγενικού, Μπουρσέλης, Καλέ, Μάνος, Φουκαράκης, Ίνιατς
Παναχαϊκή (Σπανός): Στρέζος, Ασίγκμπα, Κάργας, Χούσα, Μουκίδης, Τρίγκας, Μητρόπουλος, Σαμπατάκος, Χαρτσιάς, Σιατραβάνης, Τζίλας