Αστέρια Αχαΐας:Απολογισμός Διημέρου (φωτο)

Γράφτηκε από Westcity Team

Ένα διήμερο γεμάτο αγωνιστικές για τα Αστέρια Αχαΐας, ήταν το Σαββατοκύριακο που μας πέρασε.

Το Σάββατο 19/03, οι Κορασίδες του Παναγιώτη Ερδα στο βόλεϋ, απέσπασαν την νίκη με 3-1 στον αγώνα με την Γαλήνη Α.Ο.   Τα κορίτσια των Αστεριών παρουσιάστηκαν πολύ ορεξάτα και προηγήθηκαν με 2-0 σετ, η ομάδα της Γαλήνης μείωσε σε 2-1 ενώ στην επανάληψη πήραν το νικηφόρο σετ με 25-13.

Την Κυριακή 20/03, οι Παγκορασίδες στο βόλεϋ, υπέστησαν την ήττα με σκορ 3-0 απο την ομάδα Παγκορασίδων του Αιγιαλέων, για την αναβληθέν 6η αγωνιστική του Πρωταθλήματος Παγκοδασίδων του Ι’ ομίλου. Τα σετ κυμάνθηκαν 17-25, 14-25, 23-25.

Επίσης την Κυριακή 20/03, σε ήττα με σκορ 54-49 υπέπεσαν οι Νέοι των Αστεριών, στην 4η αγωνιστική του πρωταθλήματος Γ2 Ανδρών της Ε.Σ.Κ.Α-Η., απο την ομάδα του Φοίνικα Αγυιάς. Σε κακή επιθετικά ημέρα βρέθηκαν οι παίκτες των Αστεριών οι οποίοι έχασαν πάνω απο το 70% των βολών.