Λύγισε στην 4η περίοδο η Δύμη από την ΕΑ Παραλίας (Η 21η αγωνιστική)

Ολοκληρώθηκε χθες βράδυ η 21η αγωνιστική της Α2 ΕΣΚΑ-Η κατηγορίας.

Η Δύμη δεν κατάφερε να περάσει νικηφόρα από τα Ροϊτικα, καθότι δεν έκανε καλό 4ο δεκάλεπτο και ηττήθηκε δίκαια από την φορμαρισμένη ΕΑ Παραλίας με 74-61.

Οι «μπλε» είχαν σε τρομερό βράδυ τον Ντίνο Χρυσανθακόπουλο, που μέτρησε 25 πόντους, αλλά οι γηπεδούχοι είχαν περισσότερες λύσεις επιθετικά, παρότι όλα κρίθηκαν στην 4η περίοδο, όπου η ΕΑ Παραλίας επικράτησε της Δύμης με επιμέρους σκορ 25-15.

Η ομάδα της Δυτικής Αχαϊας υπέπεσε στο 12-7, αλλά έχει ματς λιγότερο με τον Ηρακλή Πύργου εκτός έδρας.

Τα 10λεπτα: 19-16, 31-37, 49-46, 74-61.

ΕΑ ΠΑΡΑΛΙΑΣ (Καλλιγάς): Κοντογιάννης 15, Θεοδωράτος 13 (1), Παπακωνσταντίνου 17, Σίδερης 3, Ζαβέρδας 11 (2), Λιάσσας 2, Μπαλτίνο 2, Σταυρόπουλος 11 (2), Γιαννιώτης, Κασπίρης.

ΔΥΜΗ (Μαντάς): Χρυσανθακόπουλος 25 (3), Τούμπουλης 12 (2), Ρίπις 9, Κεπενός 6 (2), Τόκας 6, Λιάκος, Ζάννης 2, Τζούδας, Παπαδόπουλος 1, Σοφιανός.