Ο ΓΣ Δύμης στο Πρωτάθλημα δρόμου Δυτικής Ελλάδος & Πελοποννήσου

πρωτάθλημα δρόμου Δυτικής Ελλάδο
Γράφτηκε από Westcity Team

Ακόμη μια δυνατή εμφάνιση

Στο τοπικό πρωτάθλημα δρόμου Δυτικής Ελλάδος & Πελοποννήσου  συμμετείχαν το προηγούμενο Σαββατοκύριακο οι αθλητές του ΓΣ Δύμης.

Το Σάββατο αγωνίστηκαν στην  ατομική χρονομέτρηση , όπου έγινε στην 111 εθνική οδό. Ο αθλητής του ομίλου Σπύρος Βλάχος κατέλαβε την 10η θέση και ο Νίκος Τριανταφύλλης την 13η θέση ανάμεσα σε 25 αθλητές στην κατηγορία ανδρών. Νικητής του αγώνα αναδείχτηκε από τον ποδηλατικό όμιλο Πάτρας ο αθλητής Μίλτος Γιαννούτσος.

Την Κυριακή οι αθλητές του ομίλου συμμετείχαν στο αγώνισμα αντοχής το οποίο είχε εκκίνηση από το Παμπελοποννησιακό στάδιο και τερματισμό στην άνω Βλασία. Κάτω από ένα δύσκολο αγώνα οι αθλητές τερμάτισαν,  στην 10η θέση ο Ν. Τριανταφύλλης και στην 11η θέση ο Σ. Βλάχος , ανάμεσα σε 30 αθλητές στην κατηγορία ανδρών. Νικητής του αγώνα ήταν για μία ακόμη φορά του Π.Ο.Π Μίλτος Γιαννούτσος.

Τέλος με ανακοίνωσή τους οι αθλητές του Γ.Σ. Δύμης ευχαρίστησαν του χορηγούς που ειναι δίπλα τους.