Νέα ήττα επί Αθηναϊκού εδάφους για Αχαγιά ’82 – Όλα τα αποτελέσματα

Ο Ίκαρος Ν. Σμύρνης συνέτριψε την Αχαγιά ’82…

Την ήττα με 70-55 γνώρισε η Αχαγιά ’82, που δεν μπόρεσε να φανεί ανταγωνιστική σε όλο το ματς και “λύγισε” στο τελευταίο δεκάλεπτο με 70-55 από τον Ίκαρο Νέας Σμύρνης. Με 24-11 επιμέρους σκορ στην τελευταία περίοδο, ο Ίκαρος παρέμεινε στην 2η θέση της βαθμολογίας. Ο Νικολόπουλος πέτυχε 23 πόντους και ήταν ο μοναδικός διψήφιος παίκτης της ομάδας του Σπύρου Δεράου.

Δεραος : “Συγχαρητήρια στα παιδιά για τη σημερινή προσπάθεια, εντελώς διαφορετικό πρόσωπο από την Τετάρτη. Μέχρι το 37′ ήμασταν στους 5 πόντους και διεκδικουσαμε ακόμα και τη νίκη. Με τέτοιες εμφανίσεις δεν πρέπει να φοβόμαστε κανένα.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ :11-16, 35-30, 46-44, 70-55 Διαιτητές: Φάκαρος-Μαρίγλη (Μπεσκάκη)

ΙΚΑΡΟΣ Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ (Παπαδάτος): Βλάχος, Μελισσουργός 7, Βελιζιώτης 2, Γραμματικός 29 (4), Βούζας 8 (1), Λάβαρης, Δορκοφίκης 13, Μιχαλόπουλος 2, Δαρμογιάννης 4, Παπαδάκης 5 (1), Γιαννακόδημος.

ΑΧΑΓΙΑ’82 (Δεράος): Μοσχοβάκης 6, Σταμόπουλος 5 (1), Γατσούλης 1, Νικολάου 5 (1), Χαμηλός 7 (1), Τσινόπουλος 3, Λυκούδης 3 (1), Λαμπρόπουλος, Δαβάνης 2, Νικολόπουλος 23.