Αστερια Αχαΐας: Νίκη για τους Παίδες στην Παναχαϊκή

Γράφτηκε από Westcity Team

Μεγάλη εκτός έδρας νίκη για τους Παίδες των Αστεριών Αχαΐας επί της Παναχαϊκής.

Με το δεξί μπήκαν στο final 8 οι παίδες των Αστεριών Αχαΐας, καθώς πέτυχαν μεγάλη νίκη επί της Παναχαϊκής με σκορ 70-77.

Οι παίδες του Χρήστου Σαράντη μπήκαν δυναμικά στο παιχνίδι και κατάφεραν να χτίσουν διαφορά , με το ημίχρονο να βρίσκει την φιλοξενούμενη ομάδα των Αστεριών στο + 14 και σκορ 29-43. Αυτό δεν ήταν αρκετό καθώς η Παναχαϊκή αντέδρασε και κατάφερε να ροκανίσει την διαφορά στο 3ο δεκάλεπτο και να βρεθεί μάλιστα στο +2. Στο τελευταίο 10λεπτο τα Αστέρια έδειξαν μεγαλύτερη σταθερότητα και παίζοντας καλή άμυνα κατάφεραν να φύγουν με το ροζ φύλλο αγώνα από το Στάδιο της Παναχαϊκής.

Αξίζει να σημειωθεί ότι το στάδιο ήταν γεμάτο με τους γονείς και φιλάθλους να χειροκροτούν τις προσπάθειες και των δύο ομάδων.

Τα Αστέρια Αχαΐας με ανακοίνωσή τους ευχαριστούν για την φιλοξενία την ομάδα της Παναχαϊκής