Απογειώνεται ο Απολλων CARNA μετά τη νέα νίκη επι του Ρεθύμνου με 75-57.

Γράφτηκε από Westcity Team

Η Πατρινή ομάδα φτάνει τις 6 νίκες στο πρωτάθλημα και τέταρτη επικράτηση μέσα στην Περιβόλα.

Εξαιρετική εμφάνιση από τον Απόλλωνα Πατρών που επιβλήθηκε 75-57 του Ρεθύμνου.

Ακόμα μία σημαντική νίκη στην προσπάθειά του για την παραμονή πήρε ο Απόλλωνας Πατρών ο οποίος κατάφερε να επικρατήσει 75-57 του Ρεθύμνου και να απομακρυνθεί ακόμα περισσότερο από τις τελευταίες θέσεις της βαθμολογίας.

Στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα της Πάτρας ήταν ανώτερη και προηγήθηκε 38-25. Κάπου εκεί, ήρθε η αντίδραση των Κρητικών που μείωσαν σε 46-41. Παρόλα αυτά, στην τελευταία περίοδο οι γηπεδούχοι καθάρισαν με επιμέρους σκορ 29-16 για να πάρουν τη νίκη με 75-57.

ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ ΠΑΤΡΩΝ: Πάλμπλαντ 8 (2), Ντίλαρντ 12 (2), Κουζέλογλου, Μέιερ 15 (3), Σάντλερ 8 (1), Αργυρόπουλος, Βεργίνης 7 (1), Γιαβάρα 4, Πελεκούδας, Λαμπρόπουλος 15 (1), Νικολόπουλος, Γουντς 6.
ΡΕΘΥΜΝΟ: Σχίζας 2, Γιαννόπουλος 8 (2), Χάροου 9, Στόουν 5 (1), Κάρτερ 18, Ντελινινκάιτις, Μάντεν 8 (1), Σάφτενααρ 2, Τσακαλέρης 5 (1),