Αποκλείστηκε από το κύπελλο ο Ίκαρος

Γράφτηκε από Westcity Team

Την ήττα γνώρισε ο Ίκαρος Πετρωτού με 3-1 στο Μπραχάμι από τον Άγιο Δημήτριο στο πλαίσιο του Κυπέλλου Ελλάδος Γυναικών.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν γρήγορα στο 15′ και ο Ίκαρος ισοφάρισε πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου με την Καρφάκη, με απευθείας φάουλ.

Στο Β’ ημίχρονο οι Πατρινές δέχθηκαν ένα γρήγορο γκολ στο 48′ και μετά από κάποιες χαμένες ευκαιρίες δικές της ομάδας του Καψάλη, δέχθηκαν το 3ο γκολ στο 70’.

Ο Ίκαρος δεν είχε καλή παρουσία, ειδικά στο Α’ ημίχρονο.. Στην επανάληψη ανέβηκε λίγο αλλά δεν ήταν αποτελεσματικός στις τελικές φάσεις.

ο αγώνας ήταν νοκ αουτ και έτσι οι Πατρινοί αποκλείστηκαν από την συνέχεια του Κυπέλλου.

Η σύνθεση για τον Κώστα Καψάλη: Πούλιου, Γαλάνη, Κολοβού Μ., Μήλα (46’Μαυρίλα), Καλημέρη, Καρφάκη, Μιχαλοπούλου (59′ Προκόπη), Αλεβίζου, Έέρδα, Κουτσοκώστα, Αγγελοπούλου (46′ Αρβανιτάκη).

Η συνέχεια για τον Ίκαρο είναι πλέον για το πρωτάθλημα όπου θα αγωνιστεί την ερχόμενη Κυριακή στην Πάτρα με την Χαλκίδα.