Καλή εμφάνιση αλλα ήττα για τον ΑΟ Δύμης 07

Γράφτηκε από Westcity Team

Την πρώτη του ήττα γνώρισε ο Α.Ο ΔΥΜΗΣ ’07 με σκορ 61-57 από την πολύ καλή ομάδα του Αίολου Αγυιάς.

Το παιχνίδι ήταν ντέρμπι και τα 40 λεπτά όπως αναμενόταν και οι δυο ομάδες εναλλάσσονταν στο σκορ. Ο ΑΟ Δύμης 07 βρέθηκε σε κακή μέρα από την γραμμή τον βολών όπου έχασε 17 και 5 στα τελευταία κρίσιμα λεπτά με αποτέλεσμα οι παίκτες της αντίπαλης ομάδας που ήταν πιο ψύχραιμοι να πάρουν την νίκη. Η διοίκηση του ΑΟ Δύμης 07 ευχαριστεί τους φίλους της που για ακόμα ένα εκτός έδρας ματς βρέθηκαν στο πλευρό της ομάδας.

Ο Α.Ο ΔΥΜΗΣ ´07 επίσης εκφράζει τα συγχαρητήρια στους διαιτητές Τσουνα και Καρπανο για την άψογη διαιτησία τους.

Ο πρόεδρος του ΑΟ Δύμης Παναγιώτης Χριστόπουλος δήλωσε:

61-57. Ηττηθήκαμε από την πολύ καλή και δυνατή ομάδα του ΑΙΟΛΟΥ. Ευχαριστούμε για την φιλοξενία. Συνεχίζουμε σταθερά, ευχαριστούμε τους φίλους που μας στήριξαν με την παρουσία τους

Δεκάλεπτα:15-16,21-13,12-15,13-13

Α.Ο ΔΥΜΗΣ ´07 (Ροδοπουλος-Βλαχος): Παναγιωταροπουλος 12(2) Στεφανοπουλος 10(1) Χρυσανθακοπουλος 10(1) Μαντας 9(1) Πανιτσας 8 Λιακος 5(1) Κολλιοπουλος 3 Χριστοπουλος Λαθουρος Κωστουρος Αλεξοπουλος

ΑΙΟΛΟΣ ΑΓΥΙΑΣ (Παπαδημητριου-χατζαρας): Σκροπολιθας 18(3),Γιαννοπουλος 12,Τσαρμπόπουλος 10(1),Νιοτόπουλος 9(1),Γιωτόπουλος 6,Πολυδωροπουλος 4,Μισαηλιδης 2.