Αθλητισμός

Επική νίκη για τον ΑΟ Δύμης 07

Γράφτηκε από Westcity Team

Με μια πολύ μεγάλη νίκη επί της Απολλωνιάδας συνέχισε τις υποχρεώσεις του ο Α.Ο.ΔΥΜΗΣ ΄07.

Σε ένα παιχνίδι ντέρμπι από την αρχή οι φιλοξενούμενοι ξεκίνησαν πολύ δυνατά και μπήκαν μπροστά στο σκορ με 0-10,οι παίκτες του Φιλίππου Ροδοπούλου όμως αντέδρασαν και έκλεισαν το ημίχρονο προηγούμενοι με 32-31. Στο δεύτερο ημίχρονο η Απολλωνιάδα ήταν καθόλη την διάρκεια του, μπροστά στο σκορ και 1:20′  πριν το τέλος βρέθηκε μπροστά με 7 πόντους (56-63). Οι παίκτες του ΑΟ Δύμης όμως δεν παράτησαν το παιχνίδι και υπό τις οδηγίες του προπονητή μετά από το ταίμ-αούτ κατάφεραν με υποδειγματική άμυνα σε όλο το γήπεδο και εύστοχες επιθετικές ενέργειες να πάρουν το ροζ φύλλο του αγώνα.

Η διοίκηση του Α.Ο. ΔΥΜΗΣ ’07 ευχαριστεί για ακόμα μια φορά τον κόσμο της που η βοήθεια του ήταν καταλυτική και έδωσε ώθηση στην ομάδα μας για την ανατροπή του σκορ. Ο αρχηγός της ομάδας μας Παναγιωταρόπουλος Νίκος εκ μέρους όλων των παικτών ευχαριστεί και αυτός με την σειρά του τον κόσμο και τους καλεί να γεμίσουν το γήπεδο στο επόμενο δύσκολο παιχνίδι με τον Πύργο 99.

Δεκάλεπτα:16-21, 16-10, 09-12, 26-20

Α.Ο ΔΥΜΗΣ ’07 ( Ροδοπουλος-Βλαχος) Πανίτσας 18 Χρυσανθακόπουλος 16(2) Παναγιωταρόπουλος 15(1) Μαντάς 9 Λιάκος 5 Τσάφος 4 Κωστούρος Χριστόπουλος Στεφανόπουλος Αλεξόπουλος Κολλιόπουλος Ροδόπουλος ΑΠΟΛΛΩΝΙΑΔΑ (Πέτροβιτς-Γκοτσοπούλου) Μαστρογιαννόπουλος 20, Κασπίρης 14, Μπαζίνας 11, Αζαρίας 6, Στάνκοβιτς 4,Μητρόπουλος 6, Κανελλόπουλος 2, Παρασκευόπουλος, Ντρέου, Θεοδωράκης.