ΑΟ Δύμης 07: Νίκη στον αγώνα με τον Υπερίωνα

Γράφτηκε από Westcity Team

Νίκη για το ΑΟ Δύμης 07 στο νέο κλειστό της Κάτω Αχαΐας με το ευρύ 65-47.

Στο 1ο 10λεπτο και οι δύο ομάδες ξεκίνησαν δυνατά με τις φάσεις και τα καλάθια να είναι μοιρασμένα. Το σκορ έκλεισε στο 13-14 , με την ομάδα του Υπερίωνα να δείχνει ότι μπορεί να ακολουθήσει το ρυθμό του αγώνα. Στο 2ο δεκάλεπτο τα πράγματα άλλαξαν άρδην με τον ΑΟ Δύμης 07 , να παίζει εκπληκτική άμυνα, περιορίζοντας τους φιλοξενούμενους στη λήξη του ημιώρου στο χαμηλό 20, με τον ΑΟ Δύμης να φτάνει τους 30 πόντους. Η αρχή του 3ου δεκαλέπτου βρήκε τον Υπερίωνα να αντιδρά, αλλά με τρίποντα των , Μαντα και Στεφανόπουλου, πήρε “μπροστά” η ομάδα της Δύμης που συνέχισε σε καλό ρυθμό. Το 4ο δεκάλεπτο ήταν και το πιο δυνατό για τον ΑΟ δύμης με την διαφορά να ανοίγει συνέχεια και να καταλήγει στο ευρύ 65-47.

Ο Πρόεδρος του ΑΟ Δύμης 07 , Παναγιώτης Χριστόπουλος δήλωσε:

Μια καλή νίκη σε μια δυνατή αγωνιστική. Καταφέραμε να κρατήσουμε τον έλεγχο . Συνεχίζουμε σταθερά και σοβαρά έχουμε πολύ δρόμο ακόμα. Ευχαριστούμε πολύ τους φίλους και τους φιλάθλους που μας στήριξαν με την παρουσία τους παρόλο τον βροχερό καιρό.