Αθλητισμός

Ολοκληρώθηκε με επιτυχία το 4ο Τουρνουά Beach Volley στην Παραλία του Κάτω Αλισσού

Γράφτηκε από Westcity Team

Με τις καλύτερες εντυπώσεις και με ρεκόρ συμμετοχών, ολοκληρώθηκε το Τουρνουά Beach Volley στην Παραλία του Κάτω Αλισσού, το οποίο διοργανώνει για 4η χρονιά φέτος ο Πολιτιστικός Σύλλογος Παραλίας Κάτω Αλισσού σε συνεργασία με τα «Αστέρια» Αχαΐας.

Συνολικά δήλωσαν 36 ομάδες συμμετοχή, ενώ η διάρκεια του τουρνουά (διήμερο 8,9 Αυγούστου) αποδείχθηκε μικρή, καθώς οι αγώνες ολοκληρώνονταν μέχρι αργά το βράδυ, χωρίς όμως να φεύγει κανείς από τη θέση του καθώς οι «μάχες» ήταν θεαματικές!

Η διοργάνωση φιλοξενήθηκε στο ειδικά διαμορφωμένο γήπεδο της Παραλίας του Κάτω Αλισσού. Συναρπαστική ήταν η δεύτερη μέρα με τους ημιτελικούς και τους τελικούς. Μετά τις απονομές και τις βραβεύσεις, ακολούθησε beach party με μεζέδες και ποτά, προσφορά του Συλλόγου.

Χορηγοί επικοινωνίας ήταν το dytikanea.gr, το westcity.gr, το tempo24.gr και το flashstar.gr.

Θα ακολουθήσει αναλυτικό ρεπορτάζ με τα ονόματα των νικητών, τις πιο όμορφες στιγμές του διημέρου, δηλώσεις των διοργανωτών και πρωταγωνιστών και φυσικά κι άλλο φωτογραφικό υλικό!