ΑΟ Δύμης: Πρωταθλητές στην καρδιά μας

Γράφτηκε από Westcity Team

Μπορεί η ομάδα του ΑΟ Δύμης να ηττήθηκε από τον Προμηθέα αλλά σίγουρα είναι Πρωταθλητές στις καρδιές όλων μας.

Δυστυχώς ο ΑΟ Δύμης δεν κατάφερε να πάρει το εισιτήριο για την Α1 ΕΣΚΑ-Η, αφού έχασε εντός έδρας στον τελευταίο αγώνα των playoffs από την ομάδα του Προμηθέα με σκορ 66-73.

Στο αγωνιστικό μέρος το ματς ήταν για γερά νεύρα καθώς καμία ομάδα δεν μπορούσε να ξεφύγει στο σκορ, κάτι που φαίνεται και από τα τρία πρώτα δεκάλεπτα που το σκορ διαμορφώθηκε 19-18 , 34-34 , 47-48. Στο τέταρτο δεκάλεπτο ήρθαν τα πρώτα σημάδια κόπωσης για τον ΑΟ Δύμης, με τους 16αρηδες του Προμηθέα πραγματικά να τρέχουν σε όλο το γήπεδο. Με ανεβασμένους ρυθμούς ο Προμηθέας κατάφερε να πετύχει 25 πόντους στο τέταρτο δεκάλεπτο και αυτό τον οδήγησε στη νίκη.

Αξίζει να σημειωθεί η τεράστια συμμετοχή του κόσμου στο γήπεδο, όπου δημιουργήθηκε μια εκπληκτική ατμόσφαιρα με πάνω από 500 φιλάθλους να στηρίζουν τις αγαπημένες του ομάδες.

Το westcity.gr βρέθηκε στο νέο κλειστό γυμναστήριο Κάτω Αχαΐας, κάλυψε από κοντά τον αγώνα και θα ακολουθήσει αναλυτικό φωτορεπορτάζ.