Α.Σ. ΑΠΟΛΛΩΝΙΑΣ – Α.Ο. ΔΥΜΗΣ ’07 : Το φιλμ του αγώνα

Γράφτηκε από Westcity Team

Νίκη ψυχολογίας πέτυχε ο Α.Ο. Δύμης ’07, έπειτα από δύο ανεπιτυχή αποτελέσματα και με 4 βασικές απουσίες (Μαντάς Δ., Βλάχος Σ., Κολλιόπουλος Π. και Καμπούρης Β.), απέναντι στην μαχητική Απολλωνιάδα με 47-62, στο Κλειστό της Περιβόλας και στο πλαίσιο της 22ης αγωνιστικής της Α2 ΕΣΚΑ-Η.

Ο αγώνας ήταν ντέρμπι στα τρία πρώτα δεκάλεπτα. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με βραχεία κεφαλή στο α’ (14-15), αλλά οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που πήγαν στα αποδυτήρια μπροστά στο σκορ (25-23).
Στο γ’ δεκάλεπτο ο ρυθμός του αγώνα δεν άλλαξε με την Δύμη να έχει μια μικρή διαφορά (34-37). Στην δ’ περίοδο οι φιλοξενούμενοι μπήκαν αποφασισμένοι να μην αφήσουν κανένα περιθώριο στην Απολλωνιάδα. Προηγήθηκαν 35-47 (33′), 40-56 (37′) και κάπου εκεί “κλείδωσαν” το ροζ φύλλο αγώνα.
Τα δεκάλεπτα: 14-15, 25-23, 34-37, 47-62.

*Ο Α.Ο. Δύμης ’07 εύχεται καλή συνέχεια στο πρωτάθλημα στην ομάδα της Απολλωνιάδας και την ευχαριστεί για την φιλοξενία.
*Περίπου 20 φίλοι ακολούθησαν την αποστολή και σε αυτό το εκτός έδρας παιχνίδι. Τους ευχαριστούμε θερμά!!

Α.Ο. Δύμης ’07 (Ροδόπουλος Φ. – Βλάχος Α.): Σταυρογιαννόπουλος Ν. 6, Παναγιωταρόπουλος Ν. 25 (3), Χρυσανθόπουλος Ν., Χριστόπουλος Π., Χρυσανθακόπουλος Κ. 17 (1), Λιάκος Α. 9, Κωστούρος Γ., Γούπιος Χ. 3, Αγγελόπουλος Π., Τσάφος Γ. 2

Α.Σ. Απολλωνιάς (Βελλής): Δούκας, Διαμαντόπουλος, Παπαδημητρίου 3 (1), Καπερώνης, Κατσουπάϊ 13 (1), Γλύνης 6 (2), Νικολουλόπουλος 8 (2), Ζαννίδης 8 (2), Σκαλτσάς, Σπανός, Ρεκούτης 7, Παρασκευόπουλος 2