Έφυγε με τον βαθμό η Αχαϊκή από την Βάρδα (2-2)

Γράφτηκε από Westcity Team

Με τον βαθμό της ισοπαλίας έφυγε η Αχαϊκή από την Βάρδα κόντρα στον ΠΑΟ Βάρδας, αν και θα μπορούσε να κλέψει και το τρίποντο.

Σε γενικές γραμμές όμως, κρίνεται θετικό το αποτέλεσμα με την Αχαϊκή να ξεκινά το ματς με τους καλύτερους οιωνούς αφού στο 32’ ο Αποσκίτης άνοιξε το σκορ.

Στην επανάληψη ο Κωνσταντινίδης έκανε το 1-1 με κεφαλιά από κόρνερ Νικολόπουλου ενώ η Βάρδα προηγήθηκε με 2-1 στο 62′ και πάλι με τον Κωνσταντινίδη με κεφαλιά από φάουλ του Νικολόπουλου.

Η Αχαϊκή ισοφάρισε στο 83’ με τον Γεωργίου με κεφαλιά, σε λάθος αντίδραση στη φάση από τον γκολκίπερ Κόκκαλη από εκτέλεση φάουλ του Ατματζίδη.

Επίσης η Αχαϊκή είχε μια σημαντική ευκαιρία με τον Γεωργιου στο 30’ σουτ που πέρασε ξυστά από το δοκάρι και στο 89’ κεφάλια του Φουφουλα έδιωξε στην γραμμή ο Ντόμας.

Αξίζει να σημειώσουμε πως το ματς είδαν περίπου 500 άτομα 100 εκ των οποίων φίλοι της Αχαϊκής.

ΠΑΟ Βάρδας: Κόκκαλης, Αποστολόπουλος (46′ Αγγελόπουλος), Ζέλιος, Σιδέρης, Βραχνής, Ανδριέλος, Νικολόπουλος, Ντόμας, Π. Πολίτης (79′ ), Κωνσταντινίδης, Φωτόπουλος

Αχαϊκή: Δρακόπουλος, Ντάζος, Κωστής, Λαμπρόπουλος, Πετρόπουλος, Γεωργίου, Κυριαζόπουλος, Καρράς (46′ Ατματζίδης), Ντεντόπουλος, Δημητρακόπουλος (64′ Αθανασόπουλος), Αποσκίτης.

* Η Κύμη έχει αποσυρθεί από το πρωτάθλημα

* Ο Βύζας έχει από την περυσινή περίοδο τιμωρία με -5 βαθμούς (για πλαστοπροσωπεία παίκτη σε ματς της Β” Εθνικής όπου αγωνιζόταν), και τελικά η ΕΠΟ την υπολογίζει κι επίσημα στη βαθμολογία, όπως γνωστοποίησε μόλις την Παρασκευή 6/2 – Ενω δεν την είχε υπολογίσει το προηγούμενο διάστημα ως τότε

* Από τον Όμιλο υποβιβάζονται οι πέντε τελευταίες ομάδες. Ο πρώτος ανεβαίνει απευθείας στη Β” Εθνική.