Αναλυτικά τα στοιχεία του αγώνα της Δύμης

Γράφτηκε από Westcity Team

Άσχημη εμφάνιση και δίκαιη ήττα, χθες βράδυ στο Κλειστό της Αμαλιάδας, για τον Α.Ο. Δύμης ’07 με 61-54 από την τοπική ομάδα του Υπερίωνα.
Οι γηπεδούχοι έλεγξαν τον αγώνα από την αρχή και προηγήθηκαν 17-11 στο α’ δεκάλεπτο. Η Δύμη προσπάθησε να αντιδράσει και μείωσε την διαφορά στο -4 στο τέλος του ημιχρόνου (31-27).
Στο γ’ δεκάλεπτο οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν, με ένα επιμέρους σκορ 9-17, να προηγηθούν με +4 (40-44). Ωστόσο, ο Υπερίων με σκληρή άμυνα και σωστές επιθετικές επιλογές κατέβαλε την αντίσταση της Δύμης στην δ’ περίοδο, φθάνοντας στην κατάκτηση μιας δίκαιης νίκης.

*Την αποστολή του Α.Ο. Δύμης ’07 ακολούθησαν στην Αμαλιάδα 20 περίπου φίλοι της ομάδας. Τους ευχαριστούμε από καρδιάς για την συγκινητική συμπαράστασή τους!!

Α.Ο. Δύμης ’07 (Ροδόπουλος Φ. – Βλάχος Α.)