Κεραυνός Μιτόπολης-Μετόχι 3-0

Γράφτηκε από Westcity Team

Δεν δυσκολεύτηκε ο Κεραυνός Μιτόπολης που επικράτησε του Μετοχίου με το ευρύ 3-0 για την 8η αγωνιστική του Α’ Ομίλου της Β’ Κατηγορίας. Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 20’ της συνάντησης με γκολ του Β. Καψή (1-0) όπου και ήταν το αποτέλεσμα του ημιχρόνου. Στην επανάληψη και με το καλημέρα..ο Χριστόπουλος πραγματοποίησε στο 47’ το 2-0 και ο ίδιος παίκτης στο 57’ διαμόρφωσε το τελικό 3-0. Διαιτητής της συνάντησης ήταν ο Καπελλάκης .

ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΜΙΤ.: Λ. Γιαννόπουλος, Τζάνι, Α. Γιαννόπουλος, Α. Καπατσούλιας (78΄ Γκόρος), Πετρόπουλος, Ξηνταρόπουλος (73΄ Μπερδέσης), Π. Καπατσούλιας, Χριστόπουλος (87΄ Διαμαντόπουλος), Χ. Καψής, Β. Καψής, Ρουγκάλας.
ΜΕΤΟΧΙ: Κωστόπουλος, Γούργαρης, Γκιώνης (88΄ Κ. Γκουτσούλας), Ταπεινός, Κίκινας, Σαμπάνης, Π. Γκουτσούλας, Αγγελόπουλος, Ε. Στεργιόπουλος (63΄ Κ. Στεργιόπουλος), Ορλώφ, Παπαδόπουλος.