Ξύλο στα Σαγεϊκα!

Γράφτηκε από Westcity Team

Άκρως επεισοδιακό ήταν το ματς μεταξύ του Εθνικού Σαγεϊκων και του Κεραυνού Αγ. Βασιλείου, για τη 12η αγωνιστική της Α΄ΕΠΣΑ.

Συγκεκριμένα στο 20΄λεπτό οπαδοί των γηπεδούχων είχαν φραστική αντιπαράθεση με τον προπονητή του Κεραυνού Θεόδωρο Πατρώνη, με αποτέλεσμα να εισέλθουν στο γήπεδο και να επιτεθούν στον πάγκο.

Γενικότερα δημιουργήθηκε σύρραξη, με τον αγώνα να διακόπτεται για 20 περίπου λεπτά. Ωστόσο ο διαιτητής Χρονά αποφάσισε την επανέναρξή του, ενώ απέβαλε τον Σπανό από τον Εθνικό, τον Μηλάτο από τον Κεραυνό και τον Θόδωρο Πατρώνη.

Παρά τα προβλήματα που δημιουργήθηκαν ο Κεραυνός κατάφερε να κατακτήσει τη 12η συνεχόμενη νίκη του στο πρωτάθλημα, επικρατώντας με  0-2, χάρις σε δύο τέρματα που σημείωσε ο συνήθης ύποπτος Παπαζαφείρης.