Α.Ο. Δύμης: Ήττα και από την Ε.Α.Παραλίας

Γράφτηκε από Westcity Team

Ο Α.Ο. Δύμης αν και έκανε πολύ καλή προσπάθεια στο τελευταίο δεκάλεπτο του αγώνα με την ΕΑ Παραλίας, δεν είχε την διάρκεια που θα έπρεπε και τελικά έχασε το ροζ φύλλο αγώνα μέσα από τα χέρια του με 77-72.

Το κακό είναι ότι η ήττα αυτή ήρθε μέσα στο κλειστό Γυμναστήριο της Κάτω Αχαΐας, με τον κόσμο για ένα ακόμη ματς να δίνει δυναμικό παρών, καθώς ξεπέρασε και πάλι τα 250 άτομα.

Ο πρόεδρος του Α.Ο. Δύμης Παναγιώτης Χριστόπουλος,  δήλωσε στο www.westcity.gr: «Αμυντικά δεν πήγαμε καλά και μας στέρησε πολλά επιθετικά ριμπάουντ.

Ειδικά στο 4ο δεκάλεπτο η ομάδα δεν είχε την συνοχή που θα έπρεπε. Όλα είναι ρευστά στο πρωτάθλημα, ωστόσο, στόχος μας είναι η παραμονή.

Πλέον θα πρέπει να συγκροτηθούμε και στο επόμενο εκτός ματς είναι δεδομένο πως πάμε για τη νίκη.

Το αρνητικό είναι ότι στεναχωρήσαμε τον κόσμο μας, που γι΄ ακόμη μια φορά ήταν στο κλειστό και μας στήριξε, ειδικά τους οργανωμένους που έδωσαν πολύ ζεστό κλίμα στην κερκίδα».