Α.Ο. ΔΥΜΗΣ ’07: Αναλυτικά τα στοιχεία του αγώνα

Γράφτηκε από Westcity Team

Δεύτερη συνεχόμενη ήττα για τον Α.Ο. Δύμης ’07, και μάλιστα εντός έδρας, από την Ε.Α. Παραλίας με 72-77 για την 7η αγωνιστική της Α2 ΕΣΚΑ-Η.

Το παιχνίδι ήταν αμφίρροπο από την αρχή με το α’ δεκάλεπτο να τελειώνει με 18-17 υπέρ της Δύμης. Στην β’ περίοδο το σκηνικό δεν άλλαξε με τους γηπεδούχους να κλείνουν το ημίχρονο στο +3 (33-30).

Στο γ’ δεκάλεπτο οι φιλοξενούμενοι “έτρεξαν” ένα επιμέρους σερί 11-22 (44-52 στο 26′), όμως ο Α.Ο. Δύμης ’07 με πιεστική άμυνα κατάφερε να προσπεράσει ξανά στο σκορ (57-54). Στην δ’ περίοδο οι δύο ομάδες συμβάδιζαν, ωστόσο η Παραλία με ένα ξέσπασμα στα τελευταία 5 λεπτά (η Δύμη δεν μπόρεσε να βρει αμυντική ισορροπία στο σημείο αυτό) κατάφερε να πάρει το ροζ φύλλο αγώνα. Τα δεκάλεπτα: 18-17, 33-30, 57-54, 72-77.

*Τον αγώνα παρακολούθησαν περίπου 250 φίλοι του Α.Ο. Δύμης ’07. Τους ευχαριστούμε για την θερμή υποστήριξή τους!!

*Για την 8η αγωνιστική του πρωταθλήματος, η Δύμη θα αντιμετωπίσει εκτός έδρας τον Προμηθέα 2014 στο κλειστό γυμναστήριο ΕΑΚ Δ. Τόφαλος την Τετάρτη 26/11 και ώρα 19:30.

Α.Ο. Δύμης ΄07 (Ροδόπουλος Φ. – Βλάχος Α.)

Χρυσανθακόπουλος Κ. 21 (4) π., 6 ριμπ., 2 ασ.