Απογοήτευσε η Αχαϊκή και ήττα με 4-1 από την Καλαμάτα!

Γράφτηκε από Westcity Team

Η Αχαϊκή κατάφερε να απογοητεύσει τους πάνω από 600 φιλάθλους της ομάδας που βρέθηκαν σήμερα στο γήπεδο και την είδαν να ηττάται με 4-1 από την Καλαμάτα και πλέον βρίσκεται στην επικίνδυνη ζώνη της βαθμολογίας.

Η Αχαϊκή δεν έδειξε πολύ καλό αγωνιστικό πρόσωπο και αν και δημιούργησε κάποιες ευκαιρίες δεν μπόρεσε να διεκδικήσει κάτι καλό. Ειδικά στο β’ μέρος η Καλαμάτα πάτησε καλύτερα και πέτυχε τέσσερα τέρματα που της έδωσαν τη νίκη.

Αξίζει να σημειώσουμε ότι ο αγωνιστικός χώρος ήταν κάκιστος (όπως φαίνεται και στην φωτο) και τόσο οι παίκτες της Αχαϊκής όσο και παίκτες της Καλαμάτας αποχώρησαν τραυματίας, καθιστώντας επικίνδυνο το τερέν! Πλέον, η Αχαϊκή πρέπει να αρχίσει να παίρνει βαθμούς στα παιχνίδια που ακολουθούν ώστε να αρχίσει την βαθμολογική ανάκαμψη!

ΦΑΣΕΙΣ-ΓΚΟΛ

6’: φάουλ του Ανδρικόπουλου μπλόκαρε ο Πάππος.

14′: μεγάλη ευκαιρία για την Αχαϊκή με τον Δημήτρη Μικελάτο από πολύ κοντά.

21′: σουτ Ηλιόπουλου η μπάλα λίγο άουτ.

29’: ΓΚΟΛ 0-1: Σέντρα Τσάτσου κεφαλιά Σαλαπάτα και ανοίγει το σκορ!!!!

40′: δυνατό σουτ Καλαντζή λίγο άουτ!

42′ : Δυνατό σουτ Σαλαπάτα δύσκολα σε κόρνερ ο Δρακόπουλος.

49′: ΓΚΟΟΛ μετά από νέα υπέροχη σέντρα του Τσάτσου ο Ηλιόπουλος με κεφαλιά γράφει το 0-2!!!

52′ ΓΚΟΛ: με τον Ηλιόπουλο, με πλασέ μετά από λάθος της άμυνας των γηπεδούχων και 0-3!!!

56′ : ευκαιρία για την Αχαϊκή με τον Αποσκίτη η μπάλα βγήκε άουτ.

57′: σουτ του Δημητριάδη η μπάλα και εδώ βγήκε έξω από πολύ καλή θέση.

65′: Νέα ευκαιρία με τον Δημητριάδη για την Καλαμάτα, όμως ο Πετρόπουλος τον πρόλαβε και έβγαλε την μπάλα κόρνερ στο

66′: καλή ευκαιρία για την Αχαϊκή με τον Μητρόπουλο, η μπάλα όμως βγήκε άουτ μετά το σουτ όπου επιχείρησε.

78’ΓΚΟΛ :Με απ’ ευθείας χτύπημα φάουλ του Χρήστου Καλαντζή 4-0

83’: ΓΚΟΛ για την Αχαϊκή με δυνατό σουτ του Κωστή έξω από την μεγάλη περιοχή του Πάππου που αιφνιδιάστηκε 4-1!

87′: ωραίο σουτ του Μητρόπουλου λίγο έξω από την εστία του Πάππου.

ΑΧΑΪΚΗ: Δρακόπουλος, Πετρόπουλος, Κωστής, Μπεκίρης, Διακάτος, Σαμίκος, Μητρόπουλος, Βαλσαμής, Φραγκούλιας, Μικελάτος (35’ λ.τ Μπουρδανιώτης), Αποσκίτης.

ΚΑΛΑΜΑΤΑ: Πάππος, Νιφορόπουλος, Μαρτίνος, Χριστοφιλέας (78’ Σκαρλάτος), Ρούσσης, Τσάτσος, Ηλιόπουλος (70’ Κουντάνης), Λουμπαρδέας, Σαλαπάτας (50’ λ.τ Δημητριάδης), Σκάρος, Καλαντζής.

ΠΑΡΑΛΕΙΠΟΜΕΝΑ

Περίπου 500 πλέον οι φίλαθλοι στον αγώνα και 30 περίπου οπαδοί της Καλαμάτας.

“Το παρών” δίνουν και ο Γιώργος Ράλλης, Θεόδωρος Παπαθεοδωρίδης, Μενέλαος Γερονικολός, Χρήστος Λουκάς από την διοίκηση της Καλαμάτας. Όπως και ο Κώστας Ντάβαρης.

Σύσσωμη βέβαια και η διοίκηση της Αχαϊκής, ενώ βροντερό παρών δίνουν και οι περίφημοι πάντα “Ισοβίτες”.

Μοιρασμένο το ματς με την Αχαϊκή να βγαίνει πολύ επικίνδυνα στις αντεπιθέσεις.

Το παιχνίδι έχουν οριστεί να διευθύνουν οι Γκοβέσης, Δημογέροντας, Τριανταφύλλου του Συνδέσμου Διαιτητών Αρκαδίας.

Κίτρινες: Μικελάτος, // Χριστοφιλέα, Τσάτσος.