Νέα “βαριά” ήττα για την Αχαγιά ΄82 από τον ΑΟΠΦ

Για την εξ΄αναβολής αναμέτρηση της 3ης στροφής στην Γ΄Εθνική και τον 1ο Νότιο όμιλο η Αχαγιά ΄82 διασύρθηκε από τον Α.Ο. Παλαιού Φαλήρου με 84-54.

Η ομάδα της Δυτικής Αχαϊας ήταν ανταγωνιστική μόνο στην 2η περίοδο και το ημίχρονο έκλεισε στο -7, ωστόσο στην επανάληψη οι γηπεδούχοι πάτησαν γκάζι, πάτησαν στην κόπωση των φιλοξενούμενων και τελικά επικράτησαν εύκολα με 84-54, φτάνοντας τις 4 νίκες.

Επόμενη δοκιμασία για την Αχαγιά ΄82 η Ερμιόνη εντός ένα ματς που πρέπει να το κερδίζει πάση-θυσία. Στο σημερινό παιχνίδι η ομάδα “κατέβηκε” με τον Γιάννη Μπαζίνα στον πάγκο, αφού ο Σπύρος Γκοργκόλης απουσίαζε, ελέω επαγγελματικών υποχρεώσεων, ενώ δεν προσέφεραν τις υπηρεσίες τους οι Ζαφείρης και Κωνσταντινόπουλος.

Τα δεκάλεπτα: 27-10, 39-32, 61-40, 84-54

ΑΧΑΓΙΑ΄82: Τασσόπουλος 6, Σερέτης 10 (1), Λυμπέρης 7 (1), Φραντζής 10 (1), Μπουρδάνος 17 (1), Ταρναρης 4, Χριστοδουλόπουλος, Καλογιάννης, Μίχος, Γκούτης.