Αθλητισμός

Δ.Χρυσανθόπουλος: “Στόχος του Λέοντα Αλισσού είναι η άνοδος στα μπαράζ”

Ο Δημήτρης Χρυσανθόπουλος άφησε την Αχαϊκή και ο Λέων Αλισσού έκανε την έκπληξη στην μεταγραφική περίοδο του Ιανουαρίου, ντύνοντας στα “πορτοκαλί” τον έμπειρο ποδοσφαιριστή.

Μιλώντας στο westcity για τους στόχους και τις βλέψεις του Λέοντα Αλισσού, αλλά κάνοντας και ένα σχόλιο για την ήττα της περασμένης εβδομάδας με τον Ωλενιακό (2-1) ο Χρυσανθόπουλος ανέφερε χαρακτηριστικά:

«Ήταν ένα παιχνίδι ιδιαίτερο, που πήγε στη δύναμη περισσότερο. Μείναμε πίσω στο σκορ στο πρώτο ημίχρονο, που ήταν αρκετά ισορροπημένο. Στην επανάληψη ανεβάσαμε ρυθμό και καταφέραμε να ισοφαρίσουμε. Στη συνέχεια έγινε μία δύσκολη φάση, με την μπάλα να χτυπάει στο δοκάρι και για εμένα όπως και για τον συμπαίκτη μου που ήταν κοντά, είχε περάσει στη συνέχεια η μπάλα την γραμμή, ενώ δεν μας δόθηκε και πέναλτι.

Είχαμε βασικές απουσίες και δεν μπόρεσα ούτε εγώ να αγωνιστώ και να βοηθήσω. Ωστόσο στόχος της ομάδας μας είναι να μπει στα μπαράζ ανόδου και μέσα από αυτή την διαδικασία να κυνηγήσουμε την άνοδο στην Α΄κατηγορία.»