4η σερί νίκη για τον Α.Ο. Δύμης ΄07 με σούπερ Δημητρόπουλο

Ο Α.Ο. Δύμης ΄07 ξεπέρασε τον σκόπελο της Κρήνης ΄97 με 64-51 για την 9η αγωνιστική της Α2 ΕΣΚΑ-Η και παράλληλα απέσπασε την σερί νίκη της και την 6η συνολικά στο φετινό πρωτάθλημα.

Κορυφαίος για τους νικητές ήταν ο Χρήστος Δημητρόπουλος, που σημείωσε 24 πόντους με 4 τρίποντα και η αντίπαλη άμυνα δεν κατάφερε να τον αντιμετωπίσει. Το παιχνίδι ήταν ντέρμπι στο πρώτο ημίχρονο και οι “μπλε” προηγήθηκαν στο 20΄με 28-25, αλλά κέρδισαν την 3η περίοδο με 24-12 επιμέρους σκορ και εκτόξευσαν την διαφορά στο +15 (52-37) στο 30′, οπότε ήταν δύσκολο για τους φιλοξενούμενους να επιστρέψουν στα τελευταία 10 λεπτά.

Επόμενος αντίπαλος για το σύνολο του Νίκου Παναγιωταρόπουλου η ΝΕΠ στα Ροϊτικα και το παιχνίδι θα είναι αμφίρροπο.

Τα δεκάλεπτα: 15-11, 28-25, 52-37, 64-51.

ΔΥΜΗ: Δημητρόπουλος 24(4), Ζάννης 8(2), Καστελιώτης 7, Κάψαλος 7(1), Παλισίδης 4, Κωστούρος 4, Στεφανόπουλος 2, Χουνάς, Κόκκινος, Παπαζαφείρης, Σοφιανός.