Αστέρια Αχαϊας: Μεγάλη νίκη επί των Ελπίδων!

Συνεχίζουν με φόρα τα Αστέρια…

Νέα επιτυχία σημείωσαν τα Αστέρια Αχαϊας, που έριξαν στο καναβάτσο τις Ελπίδες Πατρών, μία από τις ποιοτικές ομάδες στον 2ο όμιλο της Γ1 ΕΣΚΑ-Η.

Για την 8η αγωνιστική και 1η του 2ου γύρου του πρωταθλήματος, η ομάδα του Χρήστου Σαράντη, προηγούνταν στην μεγαλύτερη διάρκεια της αναμέτρησης, έφτασε την διαφορά στο +12, ωστόσο οι φιλοξενούμενοι με ιδανικό 4ο δεκάλεπτο και με εξαιρετική εμφάνιση του Χρήστου Μενούνου έστειλαν το ματς στην παράταση (74-74).

Εκεί τα Αστέρια ήταν πιο ψύχραιμα σε άμυνα και επίθεση και έφτασαν δίκαια στο ροζ φύλλο με 87-83, καταβάλλοντας την 6η διαδοχική επιτυχία τους. Κορυφαίος των νικητών ο Δημήτρης Στάνκοβιτς, που σκόραρε 27 πόντους και έκανε πολλά πράγματα εντός παρκέ.