Κύπελλο: “Καθάρισε” στην παράταση ο Λέων Αλισσού

Λέων Αλισσού

Με 2-4 στην παράταση προκρίθηκε ο Λέων Αλισσού…

ο οποίος πέρασε δια πυρός και σιδήρου από την έδρα του Πείρου Ισώματος, σε ένα “χορταστικό” παιχνίδι, που στην κανονική διάρκεια έληξε ισόπαλο με 2-2.

Ο Πείρος προηγήθηκε στο 23′ με τον Χρήστο Δελδήμο, αλλά ο Λέων ανέτρεψε την κατάσταση στο 59′, χάρη σε τέρμα του Μπουρδανιώτη, με τον Ξυπολιά να ισοφαρίζει το γκολ του Δελδήμου στο 31′. Τελικά, οι γηπεδούχοι έφεραν το ματς σε απόλυτη ισορροπία στο 87′ και χρειάστηκε η παράταση, για να χαρίσει την πρόκριση στα “λιοντάρια”.

Αλεξόπουλος και Αθανασίου σκόραραν στο δεύτερο μέρος του έξτρα 30λεπτου και “καθάρισαν την μπουγάδα”.

Η ΣΥΝΘΕΣΗ ΤΟΥ ΛΕΟΝΤΑ ΑΛΙΣΣΟΥ:

(Γιάννης Λεγάτος): Βέρρας, Κόκας, Χριστόπουλος (83′ Μπαρμπούνης), Ξ.Τραχάνης, Φ.Τραχάνης, Λαζανάς, Γιαννόπουλος (66′ Ν.Σολωμός), Μηλιώνης (33′ λ.τ. Νικολόπουλος), Ξυπολιάς, Μπουρδανιώτης, Αλεξόπουλος