Αθλητισμός

Αχαγιά ’82: Φιλική ήττα από ΑΟ Αγρινίου

Η Αχαγιά ’82 φιλοξένησε τον…

ΑΟ Αγρινίου, που συμμετέχει στην ερχόμενη Β’ Εθνική και γνώρισε την ήττα με 75-54, με το σκορ να περνάει βεβαίως σε δεύτερη μοίρα, αφού οι Σπύρος Δεράος και Χρήστος Μυριούνης δοκίμασαν διάφορα σχήματα και έλεγξαν την ετοιμότητα των ομάδων τους.

Οι φιλοξενούμενοι επέβαλλαν το ρυθμό τους από την αρχή, προηγήθηκαν με +12 (39-27) στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου και στην επανάληψη δεν αντιμετώπισαν προβλήματα, εκτοξεύοντας την διαφορά στο +21, με το 75-54 να διαμορφώνεται ως τελικό σκορ.

Από πλευράς γηπεδούχων δεν αγωνίστηκε ο Αλέξανδρος Λυκούδης, που ακολουθεί ατομικό πρόγραμμα, όντας τραυματίας.

Δεκάλεπτα:  12-22, 27-39, 46-60, 54-75

Οι πόντοι της Αχαγιάς ’82: Μοσχοβάκης 9, Χαμηλός 7. Δαβάνης 3, Σταμόπουλος 6, Γατσούλης 12, Στάνκοβιτς 3, Νικολόπουλος 10, Νικολάου 2, Λαμπρόπουλος 1, Τσεκλένης 1