Κατηγορίες : Αθλητισμός

Ήττα και στο Άργος για την Αχαϊκή

Η Αχαϊκή ηττήθηκε πριν λίγο στο Άργος από τον Παναργειακό με 2-0, μια ήττα που σίγουρα δεν φέρνει κάτι διαφορετικό από την περασμένη αγωνιστική, όπου πια μηδενίστηκαν οι ελπίδες παραμονής των καναρινιών στην κατηγορία.

Aναλυτικά…

Ο Παναργειακός έκανε πολύ καλό παιχνίδι με τους Κοιλιάρα και Κατσικοκέρη να είναι οι κινητήριοι μοχλοί για την ομάδα του Αντωνίου και δίκαια έφτασε στη νίκη με 2-0 επί της Αχαϊκής.

Βεβαίως, οι «κιτρινόμαυροι» δεν έχουν πλέον στόχο στο πρωτάθλημα και θα κάνουν το καθήκον τους παλεύοντας ως το τέλος για την αξιοπρέπεια της φανέλας της ομάδας.

Ωστόσο, σήμερα ο Παναργειακός ήταν καλύτερος και ανώτερος και πήρε δίκαια τη νίκη.

ΤΟ ΦΙΛΜ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

90’ ΔΟΚΑΡΙ: Νέο δοκάρι για τον Παναργειακό με τον Λίτσο , προηγουμένως είχε δοκάρι ο Κοιλιάρας.

53′: Ο Φούφουλας έπιασε το σουτ από το ύψος της μικρής περιοχής και ο Κατσιαούνης έδιωξε, νέο σουτ κόντραρε η μπάλα και βγήκε κόρνερ στο.

41′ ΓΚΟΛ: Σουτ από τον Κοιλιαρα, τράνταξε τα δίχτυα του Δρακοπουλου και 2-0 για τον Παναργειακο

38′: Δυνατό σουτ του Λίτσου πέρασε ψηλά άουτ στο

34′: Με πολύ όρεξη και ο Λιόσης, έκανε την κούρσα από δεξιά έβγαλε την σέντρα και τελευταία στιγμή ο Δρακόπουλος έπεσε στα πόδια του Κατσικοκέρη και μπλόκαρε.

21′: Διπλή χαμένη ευκαιρία για την Αχαϊκή με Φούφουλα και Κωστή , στο πρώτο απέκρουσε ενστικτωδώς ο Κατσιαούνης και στο δεύτερο η μπάλα πέρασε πάνω από τα δοκάρια στο

20′: Ο Μητρόπουλος το φάουλ για την Αχαϊκή, κεφαλιά ο Ντεντόπουλος δύσκολα σε κόρνερ ο Κατσιαούνης στο.

18’: Ο Κατσικοκέρης έχει μπει με πολλά κέφια στο παιχνίδι και άλλη χαμένη ευκαιρία από τον φορ του Παναργειακου.

12′: ΓΚΟΛ από τον Κατσικοκέρη 1-0!!! κόρνερ ο Λιοσης γυριστό σουτ του Κατσικοκερη δεν μπόρεσε να αντιδράσει ο Δρακοπουλος

8′: Δύο σουτ του Κατσικοκέρη σε διάστημα δύο λεπτών , το ένα θα περάσει άουτ και το άλλο θα μπλοκάρει ο Δρακόπουλος.

ΠΑΝΑΡΓΕΙΑΚΟΣ : Κατσιαούνης, Λιόσης, Καλαγκάνης (69′ Μπεκατώρος), Μπριλάκης, Λίτσος, Αγγελόπουλος (60’ Μπελλόν) , Κοιλιάρας, Κατσικοκέρης, Σίμωσης (30’ λ.τ Πούτσι), Πότσι.

ΑΧΑΪΚΗ: Δρακόπουλος, Ντάζος, Πετρόπουλος, Λαμπρόπουλος, Γεωργίου, Αυγερινός (46’ Νιάρος) , Κωστής, Κυριαζόπουλου  (75’ Γιουβανέλλης), Ντεντόπουλος (59’ Δημητρακόπουλος), Φούφουλας, Μητρόπουλος.

Μοιράσου το !

Τελευταία Άρθρα

Βραχνέικα : To Pizza 44 καλωσορίζει την Νέα Καλοκαιρινή Σεζόν

Η Παραλία Βραχνείκων καλωσορίζει για μία ακόμα χρονιά το κατάστημα εστίασης PIZZA 44, το οποίο άνοιξε τις πύλες του για… Διάβασε περισσότερα

18 Μαΐου 2024

Κάτω Αχαΐα – Θέσεις Εργασίας στο Aloha Beach Bar

Το Aloha Beach Bar – Παραλία Κάτω Αχαΐας  Αναζητά άτομα για τη θέση του/της barista (απαραίτητη η προϋπηρεσία) και άτομα… Διάβασε περισσότερα

Τ. Παπαδόπουλος – Στην εκδήλωση του ΕΠΑΛ Κ. Αχαΐας αφιερωμένη στην “Ημέρα της Ευρώπης”

Αναλυτικά αναφέρει ο Αντιπεριφερειάρχης Επιχειρηματικότητας Τάκης Παπαδόπουλος :   Κατά τη σχολική χρονιά 2023-2024, το ΕΠΑΛ Κάτω Αχαΐας συμμετείχε στο Πρόγραμμα «Σχολεία… Διάβασε περισσότερα